| Name | DIN6340 Washer/Structural Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M6-M30 |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | DIN6340 |
| Name | SAE Washer/Structural Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | 1/4" - 3" |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | SAE |
| Name | F436 Washer/Structural Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | 1/4'' - 4'' |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | F436 |
| Name | DIN125A Washer/Hardened Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M3-M100 |
| Finish | Plain/Black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | DIN125A |
| Name | SAE Washer/High Tensile Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | 1/4" - 3" |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | SAE |
| Name | EN14399-6 Washer/Non Standard Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M12-M36 |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | EN14399-6 |
| Name | EN14399-6 Washer/Heavy Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M12-M36 |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | EN14399-6 |
| Name | EN14399-6 Washer/Plain Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M12-M36 |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | EN14399-6 |
| Name | SAE Washer/Heavy Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | 1/4" - 3" |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | SAE |
| Features | Stability And Reliability ; Corrosion-resistant |
|---|---|
| Name | Heavy Plain Dacromet Washer |
| Material | S45C/40CR |
| Size | M6-M100 |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |