| Name | DIN9021 Washer/Heavy Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M6-M100 |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | DIN9021 |
| Name | DIN6916 Washer/Plain Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M12-M36 |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | DIN6916 |
| Name | DIN6916 Washer/Plain Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M12-M36 |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | DIN6916 |
| Name | F436 Washer/Hardened Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | 1/4" - 4" |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | F436 |
| Name | F436 Washer/Structural Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | 1/4" - 4" |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | F436 |
| Name | Structural Washer |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| Size | M4-M100 |
| Finish | Plain/Black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | Heavy Structural Flat Washers AS1252 |
| Name | AS1252 Structural Washer |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| Size | M4-M100 |
| Finish | Plain/Black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | Heavy Structural Flat Washers AS1252 |
| Name | F436M Washer/Zinc Plated Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M12-M100 |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | F436M |
| Name | F436 Heavy Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | 1/4" - 4" |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | F436 |
| Name | F436 Washer/Hot Dip Galvanized Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | 1/4" - 4" |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | F436 |