| Name | DIN9021 Washer/Structural Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M6-M100 |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | DIN9021 |
| Name | USS Washer/Structural Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | 1/4'' - 3'' |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | USS |
| Name | SAE Washer/Structural Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | 1/4'' - 3'' |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | SAE |
| Name | F436M Washer/Structural Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M12-M100 |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | F436M |
| Name | F436M Structural Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M12-M100 |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | F436M |
| Name | DIN125A Washer/Hardened Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M3-M100 |
| Finish | Plain/Black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | DIN125A |
| Name | DIN125A Washer/Hardened Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M3-M100 |
| Finish | Plain/Black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | DIN125A |
| Name | DIN125A Washer/Structural Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M3-M100 |
| Finish | Plain/Black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | DIN125A |
| Name | DIN125A Washer/Structural Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M3-M100 |
| Finish | Plain/Black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | DIN125A |
| Name | DIN125A Washer/Structural Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M3-M100 |
| Finish | Plain/Black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | DIN125A |