| Name | F436 Washer/Structural Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | 1/4" - 4" |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | F436 |
| Name | DIN6916 Hardened Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M12-M36 |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | DIN6916 |
| Name | DIN6916 Hardened Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M12-M36 |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | DIN6916 |
| Name | DIN6340washer/Hardened Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M6-M30 |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | DIN6340 |
| Name | DIN9021 Washer/Hardened Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M6-M100 |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | DIN9021 |
| Name | USS Washer/Hardened Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | 1/4"- 3" |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | USS |
| Name | USS Washer/Hardened Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | 1/4"- 3" |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | USS |
| Name | USS Washer/Hardened Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | 1/4'' - 3'' |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | USS |
| Name | SAE Washer/Hardened Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | 1/4" - 3" |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | SAE |
| Name | DIN9021 Washer/Structural Steel Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M6-M100 |
| Finish | Plain/black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | DIN9021 |