| Name | F436 Washer/Flat Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | 1/4" - 4" |
| Finish | Plain/Black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | F436 |
| Name | DIN9021 Washer/Flat Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M6-M100 |
| Finish | Plain/Black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | DIN9021 |
| Name | DIN9021 Washer/Flat Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M6-M100 |
| Finish | Plain/Black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | DIN9021 |
| Name | USS Washer/Flat Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | 1/4" - 3" |
| Finish | Plain/Black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | USS |
| Name | USS Washer/Flat Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | 1/4" - 3" |
| Finish | Plain/Black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | USS |
| Name | SAE Washer/Flat Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | 1/4'' - 3'' |
| Finish | Plain/Black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | SAE |
| Name | SAE Washer/Flat Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | 1/4'' - 3'' |
| Finish | Plain/Black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | SAE |
| Name | USS Washer/Flat Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | 1/4" - 3" |
| Finish | Plain/Black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | USS |
| Name | F436M Washer/Flat Washer |
|---|---|
| Material | S45C/40CR |
| Size | M12-M100 |
| Finish | Plain/Black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | F436M |
| Name | Hardened Structural Washer |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| Size | M4-M100 |
| Finish | Plain/Black/ZINC/HDG/Dacromet |
| Standard | Heavy Structural Flat Washers AS1252 |